Pondělí, 22 dubna, 2024
- Komerční sdělení -aktuálně

Přírodní cestovní lékárnička, nebo co si sbalit na dovolenou!

Nepříjemné komplikace spojené například s poštípání hmyzem, bolestmi zubů či spálením od slunce nám mohou zkazit celou dovolenou. Vezměte si proto s sebou multifunkční přírodní lékárničku! Co by měla obsahovat?

Bylinky pro správné trávení
Při zahraničních dovolených se často setkáváme s různými exotickými jídly, na kterých chuť nemusí být naše trávení zvyklé. V některých letoviscích bývá riziková i konzumace místní vody, případně nápojů s ledem. Problémy s trávicí soustavou nás však mohou překvapit i na tuzemské dovolené, zvláště ve velkých vedrech, kdy hrozí rychlejší zkáza potravin.

Na akutní problémy s trávením je dobré užívat směs bylin s hořce žlutým a puškvorcem. Pomáhají podpořit trávení a harmonizovat žaludeční šťávy i střevní trakt. Med s výtažky rozmarýnu a borůvky je taktéž vhodný i pro děti. Jedna lžička denně pomůže regenerovat trávicí soustavu. Pro obnovení střevní flóry si nezapomeňte přibalit probiotika. Na trhu jsou již k dispozici i takové, které není nutné uchovávat v chladničce.

Rekreanti párek relaxuje na lehátkách.
Letní dovolená je o relaxaci, snažte se proto předejít zdravotním komplikacím.
Zuby, kvasinky a infekce.
V naší přírodní cestovní lékárničce by v žádném případě neměl chybět grepový olej. Ten totiž může pomoci překonat mnohé nepříjemné situace. Pokud vás na dovolené přepadne například bolest zubů, potírejte si grepovým olejem pravidelně dásně. Obzvláště ženy ocení schopnost grapefruitového oleje poradit si s kvasinkovými infekcemi, které na ně mohou číhat po koupání v bazénech či přírodních koupalištích.

Grepový olej se bude hodit i jako bojovník proti houbové infekci nohou, která vás může přepadnout například u bazénů. Na dovolených přijdeme často do styku s infekcí, ať už z potravy nebo z okolního prostředí. Zlikvidovat streptokoků a stafylokoků a předejít tak rozvinutí infekce může pomoci i tinktura ze semen grepu, z lichořeřišnice či z česneku.

Lopuchový olej proti komárům
Letní dovolenou nám může zkazit i nepříjemný hmyz. Pokud na nás zaútočí komáři a zanechají po sobě svědivé štípance, neměli bychom je škrábat. Obzvláště u dětí je to však nonsenz. Pokud však štípance potřeme olejem z lopuchu, přestanou svědit. Nemusíme se tak bát, že si z léta odneseme ošklivou památku v podobě pigmentových skvrn, které mohou po rozškrábaná štípance zůstat.

Lopuchový olej navíc pomáhá i vlasům, které v létě trpí kvůli slunění a koupání v mořské nebo chlorované vodě. Stačí ho aplikovat v podobě zábalu a navrátit tak vlasům jejich ztracený lesk.

Tři lahvičky účinných přírodních olejů
Do lékárničky si určitě přibalte minimálně jeden z těchto přírodních zázraků!
Multifunkční Tea Tree olej
Pokud byste si však měli vybrat pouze jeden přírodní produkt, který lze použít víceúčelově, vsaďte na čajovníkový silici v podobě Tea Tree oleje. Tento australský zázrak je vysoce aromatický, ovšem v první řadě má prvotřídní léčivé účinky. Jelikož je vysoce dezinfekční, poradí si například s léčbou akutního akné, jehož hojení významně urychluje.

Sejde se vám například i tehdy, když bojujete s nehtovou mykózou, protože skvěle bojuje proti plísňovým onemocněním. Osvobodí vás také od rýmy, v tomto případě potírejte olejem nosní sliznici. Zabere i na bolestivé hrdlo a uvolní i kašel. Pomáhá také dezinfikovat běžné drobné poranění. Ne nadarmo se mu říká malý zázrak v lahvičce.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články